Terrace Solitaire - Spela här Gratis Online kort spel som är en flash game, roliga spel, fupa spel, flashgame. Roliga spel, awesome spelet patiensspel, kort spel, kortspel, strategispel, kasinospel, androidoch alla gratis spel på Fupa spel
   

Fun Terrace Solitaire Free Game

"Terrace Solitaire"
A Free Online Game


Terrace Solitaire

Click To Play

Free Game Plays: 28030  Online Game Rating: Rate Terrace Solitaire Star 1Rate Terrace Solitaire Star 2Rate Terrace Solitaire Star 3Rate Terrace Solitaire Star 4Rate Terrace Solitaire Star 5 Online Bookmark:


Terrace Solitaire Online Information

Terrace Solitaire Category: Online Cards Games
Description: Terrass Solitaire är en super kul version av patiens! Du startar spelet med elva kort (terrass kort) och fyra kort kommer att tas till Tableau högen.Målet med spelet är att flytta alla kort till stiftelsen byggt upp från alternativa färger förpackning från kung till ess. Vara starategic eftersom om det inte går att göra spelet kommer flyttas ditt spel kommer att sluta! Detta spel är online.
Tags: , , , , , , , , , ,
Developer: Fupa
Instructions: Use mouse to click and drag the cards to correct areas.

Link Code: | Embed Code: | IFrame Code:
Lägg till detta spelet till din webbsida!

Kopiera denna kod till din sida

Terrace Solitaire Spelet kommentarer

Leave a comment about Terrace Solitaire!
Sign up or Login to post a comment about Terrace Solitaire!


Senaste Online Scores
Archbishop Fupayanogaco31200
Archbishop Fupayanogaco25200
Archbishop Fupayanogaco19200
Archbishop Fupayanogaco8700
Musketeer FupaTracyMarie6431200
Musketeer FupaTracyMarie6425800
Astronaut Fupacherry48821600
Queen Fupalady6918000
Queen Fupalady6917100
Queen Fupalady6915300
Queen Fupalady6912300
Robin Hood FupaKristi112600
Anne Bonny Fupapearlgecko23700
Jester Fupacherry176431200
Jester Fupacherry176427900


Om du gillade Terrace Solitaire Du kanske också vill detta spel:



  


DMCA | Privacy | Sitemap
Copyright © 2008-2014 Fupa Games Inc. Trademarks & Copyrights belong to their respective owners.