Demon Solitaire - Spela här Gratis Online kort spel som är en demon spelet patiensspel, kortspel, kort spel, roliga spel, kasinospel, androidoch alla gratis spel på Fupa spel
   

Fun Demon Solitaire Free Game

"Demon Solitaire"
A Free Online Game


Demon Solitaire

Click To Play

Free Game Plays: 366904  Online Game Rating: Rate Demon Solitaire Star 1Rate Demon Solitaire Star 2Rate Demon Solitaire Star 3Rate Demon Solitaire Star 4Rate Demon Solitaire Star 5 Online Bookmark:


Demon Solitaire Online Information

Demon Solitaire Category: Online Cards Games
Description: Det finns flera återgivningar av Solitaire här på Fupa och detta är ett annat mycket roligt att spela. Syftet med spelet är att flytta alla kort till stiftelsen I början av spelet 13 kort kommer att tas till de längst ned till vänster, 4 kort kommer att tas till nedre högra hörnet och ett kort kommer att gå i stiftelsen. Alla staplar i stiftelsen måste börja med numret på kortet som placeras i fonden. Stiftelsen korten måste ha samma färg och staplade i stigande ordning efter nummer, inslagning från kung till Ess om det behövs. Tips: Kort kan komma in tablån pålar tillfälligt, tableau korten måste byggas upp i omväxlande färger och i fallande ordning, inslagning från ess till kung vid behov. När en tableau stapel är tom, skall det fyllas med ett kort från reserven, om reserven är även tomma, då det kan ifyllas vilket kort som helst. Klicka på lager högen (det övre vänstra hörnet) att öppna nya kort. Det finns obegränsade redeals för lager korten, men poäng kommer att dras av för varje redeal. Nu ger detta otroligt roliga spelet Demon Spindelharpan prova, du kommer inte ångra det! Detta spel är online.
Tags: , , , , , ,
Developer: Fupa
Instructions: Kontrollera i spelet för instruktioner om hur man spelarDemon Solitaire.

Link Code: | Embed Code: | IFrame Code:
Lägg till detta spelet till din webbsida!

Kopiera denna kod till din sida

Demon Solitaire Spelet kommentarer

/tinyf/jester.png Fupawebster661 wrote at 7/26/2010 11:51:00 PM
"Great Game,Thank you."
/tinyf/hippy.png FupaDrahma_Kwe wrote at 6/26/2009 9:00:00 PM
"i love this game! "
/tinyf/diver.png FupaMandMs wrote at 3/8/2009 2:56:00 PM
"I had that problem & I loged off then tried again & it worked for me!"
/tinyf/baker.png Fupaalcabe wrote at 10/23/2008 8:09:00 PM
"i can't get the game to start"
Sign up or Login to post a comment about Demon Solitaire!


Senaste Online Scores
She Devil FupaRedhot1412200
She Devil FupaRedhot1410100
Hippy Fupahaleyscomet8400
Hippy Fupahaleyscomet7400
Hippy Fupahaleyscomet6300
Robin Hood Fupatheresapollastri6700
Robin Hood FupaAlka12313200
Robin Hood FupaAlka12312200
Robin Hood FupaAlka12311200
Robin Hood FupaAlka1237000
Robin Hood FupaAlka1236400
Robin Hood FupaAlka1232800
Robin Hood Fupaplaytop12200
Robin Hood Fupaplaytop6500
Archbishop Fupayanogaco13200


Om du gillade Demon Solitaire Du kanske också vill detta spel:



  


DMCA | Privacy | Sitemap
Copyright © 2008-2014 Fupa Games Inc. Trademarks & Copyrights belong to their respective owners.